طراحی آگهی تبلیغاتی

در این مطلب به دنبال معرفی و نقش و اهمیت طراحی آگهی تبلیغاتی و روش های انتشار آگهی در رسانه های تبلیغاتی هستیم.

در دنیای امروزی تبلیغات به فاکتوری جدایی ناپذیر از زندگی انسان ها تبدیل شده است و در طول شبانه روز هرجا و هر زمانی با تبلیغات متعددی روبرو هستیم. بنر ، بیلبورد ، ویدیو کلیپ و هزاران روش دیگر که در جهت معرفی محصول یا برند و یا خدماتی خاص ارائه می شوند. در این میان طراحی آگهی های تبلیغاتی بیشترین کاربرد را در این راستا دارد.

آگهی های تبلیغاتی که در روزنامه و مجلات ، اینستاگرام ، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی ، رادیو و تلویزیون ، ارسال ایمیل ، پیامک های تبلیغاتی منتشر می شوند کل ذهن و فکر ما را درگیر می کنند. برای یک شرکت و کسب و کار ضروری است که آگهی هایی را پایه ریزی و ارائه کند که توانایی جذب مخاطب حداکثری را در مدت زمان مشخصی را داشته باشد.

هدف از آگهی های تبلیغاتی

هدف از طراحی آگهی تبلیغاتی تبلیغات ، بازاریابی و یا معرفی یک مجموعه کسب و کاری به مخاطبان و افراد می باشد. این ابزار بازاریابی بسته به اینکه در چه فضایی ارائه شود به دنبال اهداف متفاوتی است اما تمام این هدف ها به یک نقطه ختم خواهد شد ، افزایش مخاطب ، کسب مشتریان بیشتر و در نتیجه بالا رفتن تقاضا و افزایش درآمد و سود.

آگهی تبلیغاتی می تواند با هدف جذب مقطعی مخاطبان انجام شود مثلا برای شرکت ها و آژانس های مسافرتی که تغییرات فصلی در خدمات خود دارند این نوع هدف گذاری ترجیح داده می شود و یا می تواند با هدف دائمی کردن مشتریان طراحی شود مانند تبلیغات یک شرکت طراحی و بهینه سازی سایت.

در ادامه بهترین مکان های ثبت آگهی های تبلیغاتی را تشریح می نماییم.

طراحی آگهی تبلیغاتی موثر و هدفمند

طراحی آگهی تبلیغاتی در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از رسانه های مجازی مهم در جهت ارسال و انتشار آگهی های تبلیغاتی به صورت متن ، عکس و ویدیو می باشد. این شبکه کاربران بی شماری را در سراسر جهان دارد و در ایران نیز بسیاری از افراد از اقشار مختلف و با رنج سنی متفاوت در آن حضور دارند.

شما می توانید با ساخت یک اکانت کاربری بیزینسی در اینستاگرام اقدام به تبلیغ و ارائه محصولات یا خدمات خود کنید و همچنین می توانید با پرداخت هزینه های تبلیغاتی در صفحات پربازدید و پر مخاطب آگهی تبلیغاتی خود را منتشر نمایید. آگهی های تبلیغاتی در اینستاگرام بازده بالایی دارند به شرط اینکه اصولی و به درستی طراحی و پردازش شوند.

جهت مطالعه بیشتر : طراحی گرافیک تجاری

طراحی آگهی تبلیغاتی اینستاگرام

طراحی آگهی تبلیغاتی تلگرام

هرچند که این شبکه اجتماعی در ایران مشکلاتی دارد اما کماکان کاربران زیادی در آن فعال هستند. تلگرام قابلیت ایجاد گروه و یا صفحات اجتماعی با موضوعات مختلف را دارد که می تواند تعداد زیادی از افراد را کنار هم جمع کند. اگر قصد انتشار آگهی در فضای مجازی را دارید حتما برای یک بار هم که شده تلگرام را امتحان کنید.

قابلیت فروارد یا ارسال به مخاطبان دیگر در تلگرام موجب شده که برخی از آگهی های تبلیغاتی بازدیدی میلیونی داشته باشند. قابلیت لینک گذاری در آگهی در تلگرام فعال است.

پست تلگرام

ارسال آگهی های تبلیغاتی از طریق ایمیل

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های رایج در تبلیغات می باشد. به این صورت که پس از طراحی آگهی تبلیغاتی به تعداد زیادی از آدرس های الکترونیکی افراد و شرکت ها ارسال می شود. معمولا در این روش متنی با حدود 300 کلمه به همراه چند تصویر مهم و جذاب ارائه می شود و در پایان آگهی تبلیغاتی ، لینک ادامه مطلب و یا آدرس صفحه هدف و یا اطلاعات تماس و لینک سایت مد نظر شما قید می گردد.

فیسبوک را فراموش نکنید

به جرات می توان گفت یکی از اولین شبکه های اجتماعی که راه را برای آگهی های تبلیغاتی اینترنتی برای شرکت ها و کسب و کار ها باز کرد ، فیسبوک بود. حتی با گذشت چند سال از پیدایش فیسبوک هنوز هم توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. فیسبوک توانایی ارسال آگهی تبلیغاتی با حجم و متن زیاد به همراه ویدیو و تصاویر تبلیغاتی را یک جا برای شما فراهم نموده است. قابلیت اشتراک گذاری هر پست توسط کاربران دیگر از مزایای ارسال آگهی در فیسبوک است.

جهت مطالعه پیشنهاد می شود : بازاریابی شبکه های اجتماعی

رپورتاژ یک نوع از آگهی تبلیغاتی

ابتدا باید توضیح دهیم که رپورتاژ آگهی چیست؟ رپورتاژ آگهی انتشار یک محتوای آموزشی ، اطلاع رسانی و یا تبلیغاتی می باشد که برای انتشار در وب سایت های دیگر و شبکه های اجتماهی طراحی می شود.

رپورتاژ نوعی تولید محتوا محسوب می شود که معمولا با تشریح یک مفهوم مشخص در پی اعلام موجودیت یک کسب و کار یا سازمان به مخاطبان می باشد.

رپورتاژ امروزه بیشتر برای ثبت لینک های مشخصی از یک سایت مورد استفاده قرار می گیرد و طراحی آن با استفاده از عناوین متقاعد کننده و تصاویر و بنر های حذاب اهمیت بسیاری دارد. زمانی که شما یک متن تبلیغاتی را در سایت های خبری منتشر می کنید و در آن اطلاعات تماس خود و یا لینک سایت یا آدرس تلگرام و اینستاگرام شرکت خود را قرار میدهید یک رپورتاژ آگهی تولید و طراحی کرده اید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله ضروری روبرو پیشنهاد می شود : طراحی رپورتاژ

رپورتاژ آگهی

آگهی تبلیغاتی در رادیو و تلویزیون

یکی از قدیمی ترین و پر مخاطب ترین ابزارهای انتشار آگهی های تبلیغاتی و بازرگانی ، بهره گیری از خدمات صدا و سیما و رادیو و تلویزیون می باشد که یک شرکت می تواند با طراحی آگهی تبلیغاتی تصویری و یا صوتی اقدام به معرفی کسب و کار خود نماید. این نوع تبلیغات به علت هزینه های بالا نیاز به ریسک بیشتری دارد.

ارسال بروشور و تراکت

بروشور و تراکت ها نیز نوع دیگری از آگهی های تبلیغاتی هستند که طراحی گرافیک در آنها بیش از هر نکته دیگری به چشم می آید.

بنر و بیلبورد های محتوا محور

بیلبورد ها و بنر های تبلیغاتی نوع دیگری از آگهی های گرافیکی هستند که در مکان های عمومی جهت انتقال پیام ها و اطلاعات به مخاطب و بیننده استفاده می شوند

نمونه طراحی بیلبورد و بنر

ارسال پیامک ؛ یکی از روش های تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی تماما نوشتاری که نیازی به طراحی گرافیکی ویژه ای هم ندارد ارسال پیامک است. فقط باید توسط مشاوران خبره بازاریابی و تبلیغات متن های مناسبی تدوین شود.

چه نکاتی را در طراحی آگهی باید رعایت کرد؟

در طراحی آگهی های تبلیغاتی باید نکاتی را جهت اثربخشی و جذابیت رعایت کرد

در آگهی هایی که برای تبلیغات ارائه می دهید نباید به حاشیه بروید و باید از همان ابتدا به اصل مطلب بپردازید. تعریف و توضیحات اضافی و بیهوده را فراموش کنید.

مزیت خدمات و محصولات خود را نسبت به رقبای خود بیان کنید و با دلیل و مدرک دلیل برتری خود را ارائه نمایید.

از طراحی گرافیکی حرفه ای در ارائه تصاویر و در ابعاد مناسب استفاده نمایید مثلا برای اینستاگرام باید تصاویر مربعی و برای فیسبوک از بنر هایی با طول بیشتر استفاده کنید.

در آگهی به مخاطب خود ایده بدهید ، نصیحت کنید و پیشنهادات ویژه برای وی ارائه نمایید.

به این دلیل که مخاطبان شما از همه اقشار جامعه هستند ، مخصوصا در شبکه های اجتماعی مجازی ، حتما به زبان ساده تبلیغ خود را بیان نمایید. مناسب ترین واژگان ، کلمات عامیانه هستند.

موشن گرافیک و ویدیو بازدید بیشتری مخصوصا در فضای مجازی دارد پس از طراحی این نوع آگهی های تبلیغاتی غافل نشوید.

استراتژی های مشخص و بودجه بندی های معینی را برای طراحی آگهی تبلیغاتی خود به صورت ماهیانه یا هفتگی در نظر بگیرید و ارائه تبلیغات خود را در طول هفته و ماه پخش کنید . همه را در یک روز یا یک زمان کوتاه یکجا ارائه ندهید. اجازه دهید که مخاطب شما را بشناسد و در طول زمان با شما و تبلیغاتتان در ارتباط باشد.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید رعایت شود این است که به هیچ وجه نباید از تصاویر آماده و تکراری در آگهی های تبلیغاتی استفاده کنید.

بیشتر بدانید : ضروری ترین تبلیغات گرافیکی

نکاتی که باید در آگهی های تبلیغاتی رعایت کنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *