طراحی بروشور تبلیغاتی با هزینه پایین تر

طراحی بروشور و عوامل موثر در هزینه بروشور

یکی از ابزار و اشکال تبلیغاتی پر استفاده در صنعت و تبلیغات طراحی بروشور است که در اکثر صنایع و مشاغل جهت معرفی محصولات ، نمونه خدمات ، پورتفولیو و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد. بروشور رابطه نزدیکی با کاتالوگ دارد و تقریبا هر دو با یک هدف طراحی می شوند و نحوه ارائه و توزیع آنها مشابه یکدیگر است اما درعین حال تفاوت های اساسی نیز دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

طراحی بروشور معمولا توسط نرم افزارهای ساده ای مثل فوتوشاپ انجام می شود اما با ابزارهایی مثل کورل یا ایندیزاین نیز می توان آن را طراحی کرد. ساختار یک بروشور از پیش مشخص است و در دو حالت دولت و سه لت طراحی و چاپ می شود.

در بروشور تبلیغاتی تمرکز طراح بر انتقال صحیح مفاهیم به مشتریان است و به همین دلیل باید مطالب دقیق و تصاویر جذابی در صفحات مورد استفاده قرار بگیرند. البته توجه به اینکه در حال طراحی بروشور هستیم و نه کاتالوگ ، یعنی اینکه دنبال هزینه پایین تر ، سرعت در تحویل طرح و افزایش بازدهی در تبلیغات هستیم ، اهمیت بسیاری دارد. صرفا افرادی که سفارش بروشور می دهند تمایل دارند هزینه کمتری نسبت به  کاتالوگ بپردازند.

انواع بروشور ها

انواع بروشورها را می توان به دولت و سه لت تقسیم کرد. بروشورهای سه لت به حالت آکاردئونی هستند و از 6 قسمت مساوی یک برگه کاغذ تشکیل شده اند. بروشور دو لت مثل یک کتابچه 4 صفحه ای است. اما مقصود ما از انواع بروشور ها این دسته بندی نیست. بلکه اهداف و استراتژی های است که از طراحی بروشور تامین می شود. بروشور بیشتر با هدف اطلاع رسانی و آموزش منتشر می شود و معمولا خیلی کمتر برای معرفی محصولات به خصوص کالاهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. بروشور هایی که در بانک ها ، موسسات آموزشی و شرکت های بیمه توزیع می شوند از این نوع کاتالوگ ها هستند. همچنین از بروشور برای معرفی یک دستگاه یا قطعه خاص هم استفاده می شود که در این شرایط طراحی آن کمی حرفه ای تر باید اجرا شود.

طراحی بروشور و کاتالوگ چه تفاوت هایی دارد؟

استفاده از طراحی بروشور قدمت بیشتری نسبت به طراحی کاتالوگ دارد و به علت طرح و شکل ساده تر پرکاربردتر هم هست. مهمترین تفاوت آنها در شکل ظاهری کاتالوگ و بروشور است. همانطور که گفتیم بروشور در دو قالب مشخص طراحی می شود در صورتی که این فاکتور برای کاتالوگ هیچ محدودیتی ندارد و کاتالوگ ها در ابعاد  و تعداد صفحات متفاوتی چاپ می شوند.

کاربرد بروشور بیشتر در اطلاع رسانی است در صورتی که کاتالوگ جز ابزار مدرن تبلیغات محسوب می شود. توزیع بروشور در تیراژ بسیار بالا ، معمولا بالای 2000 نسخه ، انجام می شود در صورتی که کاتالوگ ها بنا به رسالتی که دارند معمولا بین 100 تا 1000 نسخه چاپ می شوند.

هزینه های کاتالوگ هم در طراحی و هم در چاپ بسیار بالاتر است و همین امر تمایل کارفرمایان ما را به بروشورها بیشتر می کند. معمولا هزینه های طراحی بروشور حدود 500 هزار تومان است ولی کاتالوگ ها از 3 برابر این قیمت شروع می شوند.

عوامل موثر در هزینه چاپ بروشور

هزینه چاپ بروشور برعکس کاتالوگ که به چندین عامل بستگی داشت ، به 2 عامل اصلی وابسته است. یکی از عوامل نوع کاغذ چاپ ، دوم تعداد رنگ های به کار رفته است. در چاپ بروشور به علت اینکه نیاز به تیراژ بالا وجود دارد حتما و بی تردید باید از روش چاپ افست استفاده شود. اما نوع کاغذ و تعداد رنگ ها می تواند متفاوت باشد که در هزینه چاپ بروشور تاثیرگذار است. معمولا هزینه پایه بروشور ها در فرآیند چاپ از 500 هزار تومان برای 1000 نسخه آغاز می شود و هرچه جنس کاغذ به کار رفته بهتر شود قیمت آن نیز بیشتر می شود.

معمولا چون یک شرکت یا مجموعه تجاری در سال چندین بار اقدام به چاپ بروشور های جدید می کند ، کیفیت کاغذ چاپ خیلی اهمیتی ندارد و بیشتر توجه به سرعت و تیراژ چاپ است تا زیبایی  و کیفیت آن.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود : هزینه های مربوط به کاتالوگ

 خدمات طراحی آنلاین و سریع بروشور

استفاده از بروشور در نمایشگاه ها ، معابر عمومی ، مکان های تجاری کاربردهای فراوانی دارد. اما هدف اصلی کارفرما در سفارش طراحی بروشور این است که سریع تر و در زمان کمتری فایل های طراحی و چاپ شده را تحویل بگیرد. به همین دلیل ما خدمات آنلاین و سریع را هم برای شرکت ها و مخاطبین خود در تهران و کرج و هم در سایر شهرستان های دور و نزدیک به پایتخت ارائه می دهیم. طراحی آنلاین این مزیت را دارد که بروشور سریعتر به دست شما می رسد و با کاهش هزینه های رفت و برگشت و مراجعه به چاپخانه و همینطور گرفتاری های ذهنی این فرآیند ، شما را در اسرع وقت به هدفتان خواهد رساند.

برای شرکت های تبلیغاتی ضروری است که با در اختیار داشتن چندین طراح خبره سرعت و کیفیت خدمات خود را افزایش دهند تا با افزایش رضایت کارفرما ، ایشان را در ارتقای کسب و کار و بازده تبلیغاتی و بازاریابی یاری دهند. در تمام خدمات مانند طراحی لوگو ، بیلبورد ، ست اداری ، کارت ویزیت ، کاراکتر تبلیغاتی نیاز به دانش و تخصص خاصی است که طراح را ملزم به افزایش تجربه و ایده پردازی در همان زمینه می نماید.

برای رفع ابهامات مشتریان ما تمامی سوالات را در این مطلب پاسخ داده ایم : سوالات متداول مشتریان در رابطه با طراحی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *