طراحی بیلبورد و بنر های تبلیغاتی

طراحی بیلبورد ، طراحی بنر ، ارائه برترین ایده های تبلیغات محیطی و پیاده سازی گرافیکی ؛ همچنین سفارش بنر های آنلاین برای وبسایت ها و شبکه های اجتماعی پذیرفته می شود.

بیلبورد و بنر از ضروری ترین تبلیغات گرافیکی و روش های تبلیغاتی محیطی هستند که به منظور اطلاع رسانی در سطح وسیع و ارائه محصولات و خدمات در سطح شهر و اتوبان های بین شهری مورد استفاده قرار می گیرند.

نمونه های طراحی شده

همانطور که گفتیم بنر کاربرد دوگانه ای دارد و هم در تبلیغات و گرافیک محیطی و هم برای تبلیغات آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه برخی از نمونه های طراحی بنر و بیلبورد که توسط مجموعه ما ارائه شده اند.

اطلاع رسانی جهت جذب مخاطب بیشتر ، شناساندن موضوعات و کالاها و ترغیب بیننده به کسب اطلاعات بیشتر ، طولانی کردن دوره تداوم فروش کالا در بازار ، کاهش دادن سطح زیان حاصل از عدم آگاهی نسبت به موضوعات ، ایجاد احساس نیازهای جدید در مخاطبان از جمله مهم ترین نقش و کارکرد های بیلبورد های تبلیغاتی و بنر ها هستند.

برای تماس تلفنی کلیک کنید

نکاتی که در تبلیغات محیطی باید رعایت شوند

طراحی تبلیغات محیطی و در فضای باز مستلزم در نظر گرفتن نکاتی است که باید قبل از پرداختن به ایده و اجرای آن مورد توجه قرار گیرند. این نکات باید طوری ارائه گردند که توجه مردم را به امر تبلیغ جلب نمایند مانند برانگیختن احساس و فرهنگ مخاطبین از طریق بیلبورد یا بنر.

هماهنگی تبلیغات با محیط

طراحی تبلیغات در این فضا باید در مکانی که مردم حضور بیشتری دارند انجام شود، بنابراین بایستی بین بیلبورد و شهر هماهنگی وجود داشته باشد و این هماهنگی باعث ایجاد روح و زندگی در شهر باشد در غیر این صورت نه تنها تاثیر مثبتی نمیگذارد بلکه نتایج منفی تبلیغاتی برای شرکت و سازمان خواهد داشت.

نصب بیلبورد در مکان های پر تردد

بنر ها و بیلبورد باید مکانی قرار گیرد که با توجه به پر رفت و آمد بودن فضای کنونی شهرها و به دلیل رندگی ماشینی ، انتقال پیام سریع ، قابل درک و رویت باشد.

توجه به زیبایی شهری

در مکان هایی که بیلبورد ثایت وجود ندارد و به عبارتی نیاز به آن نیست برای آگاهی دادن به مردم در مواقع لزوم از داربستهای فلزی که کاربرد اصلی انها برای نماکاری ساختمان هاست استفاده می شود و این مطلب از لحاظ زیبایی طراحی و کاربردی مناسب نیست و وجهه جالبی ندارد و ای بسا باعث نازیبا شدن محیط میشود.

کاربرد های بیلبورد و بنر

بیلبورد ها و عناصر شبه بیلبورد مانند استند و بنر ، از آن رو که غالبا کارکرد فرهنگی ، هویت نمایی و تشکل بخشی دارند و برای اطلاعا رسانی و تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرند در گروه تجهیزات تزئینی ، آرایشی و طراحی فرهنگی شهر جای دارند.

بنر تبلیغاتی فروشگاه ها ، رستوران و نمایشگاه

در میان طیف وسیع بیلبورد های تزئینی ، گروهی کاربرد پیام رسانی و آگاهی بخشی دارند. اینگونه بیلبورد ها و بنر معمولا مقابل درب فروشگاه ها رستوران ها نمایشگاهها و دیگر اماکن عمومی نصب شده و ضمن آرایش محیط پیرامون اطلاعات لازم را به رهگذران و بینندگان منتقل میکنند.

اطلاع رسانی از طریق بیلبورد ، بنر

علاوه بر کاربرد های تبلیغاتی و بازرگانی فراوانی که طراحی بنر و بیلبورد های تبلیغاتی دارند می توان به کاربرد اطلاع رسانی به عنوان دومین هدف صاحبین کسب و کار به استفاده از این ابزار اشاره داشت. بسیاری از پیام ها در سطح شهر از این طریق به افراد منتقل می شود. در ایران بیشتر سازمان های دولتی از این نوع بیلبورد استفاده می کنند. در مکان های کوچک تر نیز در سطح یک محله یا ناحیه کم تردد از بنر برای اطلاع رسانی استفاده می شود.

مقاله پیشنهادی جهت مطالعه بیشتر : اهمیت استفاده از بیلبورد در تبلیغات

بنر فضای مجازی و وب سایت

در این وضعیت طراحی بیلبورد دیگر معنایی ندارد و استفاده از بنر در ابعاد مختلف مورد نظر است. در تمام وب سایت ها و تولید محتوایی که در شبکه های اجتماعی می شود نیاز مبرمی به تصاویر باکیفیت که بتواند علاوه بر جذابیت بصری منتقل کننده پیام و اهداف باشند وجود دارد. همین کاربرد با توسعه بهره گیری از اینترنت به یکی از کلیدی ترین کاربرد بنر تبدیل شده است.

استاندارد های طراحی بیلبورد ها و بنر های تبلیغات

در نصب و ارائه بیلبورد ها و گاها بنر یک سری استاندار های جهانی مثل ابعاد مناسب ، مکان نصب ، روش نصب باید رعایت شود که در ادامه برخی را تشریح می کنیم.

مکان و موقعیت نصب

چنانکه می دانیم ، از بیلبورد ها بیشتر جهت اطلاع رسانی استفاده می شود و بنابراین نبایستی هم ردیف پرچم های تبلیغاتی و پلاکاردها و پارچه نوشته های شهری نصب شوند ، به همین دلیل است که در اغلب کشورهای توسعه یافته و حتی در حال توسعه مشاهده می شود که بیلبورد در موقعیت و جایگاهی ممتاز دور از پرچم ها و عناصر شهری دیگر و در مرکز توجه عموم نصب می شود.

حال آنکه در اغلب شهرهای ایران و به ویژه در پایتخت عموما بیلبورد ها به صورتی ناهماهنگ و سلیقه ای با دیگر تجهیزات و عناصر شهری ادغام شده و از این رو کمتر به عنوان یک هویت مستقل و زنده در محیط دریافت میشوند و ارزش و اعتبار خود را تا حد یک شی روزمره و عادی از دست میدهند. گفتنی است که تکرار در نمایش نوعی بی اعتنایی و بی تفاوتی عمومی را به همراه خواهد داشت.

روش نصب

معمولا بسیاری از بیلبورد ها و بنر ها پس از طراحی در جایگاه های از پیش تعیین شده ای نصب می شوند. در این حالت روش نصب به صورت دائمی و یک ماهه یا دوره ای طولانی تر می باشد.

در برگزاری نمایشگاه ها و اطلاع رسانی هایی که در زمان محدود صورت میگیرد و بعضی از مکانها که نیازی به نصب بیلبورد دائم نیست و یا نصب بنر دائم ، مشکلات و محدودیت هایی به لحاظ مکانی ایجاد می نماید از روش طراحی بنر یا بیلبورد موقت استفاده می شود.

سایز و ابعاد بیلبورد

معمولا چون درصد بالایی از بیلبورد ها باید بر اساس جایگاهی که از قبل رزرو شده تعبیه شوند پس سایز و ابعاد دقیقا باید طبق استاندارد های از پیش تعریف شده ای باشد. هرچه ابعاد بزرگ تر شود به استاندارد های بیلبورد نزدیک تر می شویم و با کوچک تر شدن سایز بنر را ترسیم می کند.

تاریخچه پیدایش بیلبورد

جرقه اولین و بزرگترین جهش در صنعت تبلیغات با ایجاد ماشین چاپ زده شد چون با استفاده از ماشین های چاپ گسترش اطلاعات با سادگی و در زمان کوتاه نشر می یافت.  بنابراین حجم کارهایی که به صورت دستی انجام میشد کمتر گشته و سرعت بالاتر میرفت در نتیجه صنعت چاپ همگانی شد و پس از آن تکنیکهای چاپ دورنگ و چهاررنگ نیز به آسانی شکل گرفت.

در بسیاری از کشورهای همزمان با این تغییرات ، تغییرات محیطی گسترده تر شد. در یونان قدیم بر روی دیوارهای رنگی قسمتهای سفید رنگی وجود داشتند که بر روی آن اعلان ها را می نوشتند و پس از آن چوبهای مخصوص برای این کار اختصاص داده شد به این چوبها پانل گفته میشد و این پانل ها عمودی بوده و حاشیه آنها به هم متصل بود.

آکسون چیست؟

بعدها طراحی بیلبورد به صورت ستون هایی به همین شکل ساخته شدند که دارای مکانیزمی چرخشی شکل بودند و آکسون خوانده میشدند. شواهد نشان میدهد که در سال 1721 میلادی در هفته بازار لندن روی صفحه های بزرگی نقاشی شده بود که در بالای غرفه های این بازار نصب شده بود. در قرن هفدهم در فرانسه پوسترهایی که بر روی دیوار نصب میشدند آنقدر زیاد شدند که چهره شهر را بهم زدند.

تاریخچه طراحی بیلبورد و بنر متحرک

سپس قانونی به وجود آمد که براساس آن هیچ کس حق نداشت بدون اجازه بر روی دیوار اعلانی را نصب نماید در این میان در سال 1761 لویی پانزدهم دستور نصب تخته هایی را به روی دیوار ها صادر کرد. این تخته ها ( بنر و بیلبوردها ) به صورت صاف بر روی دیوار نصب شده بودند و بیلبورد نامیده می شدند.

با شدت گرفتن کنترل نصب در سال 1824 جرج ساموئل هاریس امتیاز ایجاد یک ستون یا دکل متحرک را در لندن جهت نصب پوستر اخذ نمود. این ستون بر روی یک کالسکه قرار داشت و شب ها درحالی که با نورهای مختلف مزین شده بود در معرض دید همگان قرارمیگرفت. همین موضوع را می توان تاریخچه طراحی بنر و بیلبورد های متحرک دانست.  این روند تغییر و تحول بنا به نیازها و پیشرفت تکنولوژی تا به امروز ادامه یافته است و امروزه شاهد گونه های مختلف و متحرک بیلبورد ها با کاربردهای مختلف هستیم.

مطلب مشابه جهت مطالعه : تاریخچه پیدایش کاتالوگ