طراحی کاتالوگ ساختمانی

شرکت هایی که در زمینه انجام پروژه های ساختمانی فعالیت دارند جهت ارائه نمونه کار خود به طراحی کاتالوگ ساختمانی نیاز دارند. همچنین تولید کنندگان و تامین کنندگان مصالح نیز نیاز به کاتالوگ و بروشورهایی تبلیغاتی برای بازاریابی و کسب مشتریان بیشتر دارند. در صنعت ساخت و ساز تعداد رقبا افزایش چشمگیری داشته و مهم ترین ابزاری که می تواند تمایز شرکت های ساختمانی را نمایان سازد درج پروژه های آنان در کاتالوگ های حرفه ای می باشد. طراحی کاتالوگ ساختمانی دسته ای از کاتالوگ های صنعتی محسوب می شود که می تواند برای مجموعه ای از پروژه ها و یا تشریح و معرفی یک پروژه خاص مورد استفاده قرار گیرد.

در دنیا و اخیرا در ایران تمایل سازندگان و پیمانکاران پروژه های ساختمانی به ارائه و معرفی ایده ها و فعالیت های خود بوسیله کاتالوگ افزایش داشته است و در کنار فعالیت هایی مانند طراحی وب سایت ، بروشور و کاتالوگ های چاپی نیز توسط شرکتهای ساختمانی تهیه و چاپ و توزیع می گردد.

شرکت طراحی سپیدگرافیک

برای مشاهده نمونه کارهای ما به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید

نمونه طراحی کاتالوگ شرکت های ساختمانی

اگر در این صنعت فعالیت دارید احتمالا نمونه های فراوانی از کاتالوگ های ساختمانی را مشاهده کرده اید. معمولا در نمونه طراحی کاتالوگ های شرکت های ساختمانی اطلاعات تخصصی در رابطه با شرکت ذکر می شود تا مخاطب با اطلاع از رزومه شرکت مورد نظر ، اعتماد و اطمینان بیشتری برای سپردن ساختمان مد نظر خود داشته باشد. حتما شرکت های ساختمانی بزرگ که در زمینه ساخت ساختمان ها و بناهای بسیار بزرگ و در سطح کلان فعالیت دارند به کاتالوگ های تبلیغاتی نیاز دارند زیرا مخاطب آنها علاوه بر افراد معمولی ، سازمان ها و مجموعه های بزرگ تجاری و صنعتی هستند.

ذکر ابعاد پروژه ، متراژ ، مصالح استفاده شده ، مدت زمان اجرا ، نحوه پیش فروش ، زمان واگذاری ، تعداد واحد ها ، امکانات ، سیستم های استفاده شده در ساختمان و نمونه هایی دیگر از این دست اطلاعات در کاتالوگ شرکت های ساختمانی درج می شود.

کیفیت تصاویر و نوع طراحی کاتالوگ شرکت هایی که در حوزه های ساختمانی فعالیت دارند باید کاملا بالا و حرفه ای باشد. نمونه ای از این نوع طراحی ها را می توانید در صفحه اصلی سایت ما مشاهده بفرمایید.

در گذشته بیشتر از رنگ های مشکلی و طلایی در کاتالوگ های ساختمانی استفاده می شد ولی اخیرا تمایل کارفرمایان به رنگ های متفاوت و روشن بیشتر شده است و این تغییرات معمولا براساس تمایلات حاکم بر جامعه تعیین می شوند.

طراحی کاتالوگ پروژه های ساختمانی

کاتالوگ هایی که برای پروژه های عمرانی و ساختمانی ارائه می شوند معمولا به دو صورت هستند. کاتالوگ هایی که در حین طراحی و ساخت ساختمان برای پیش فروش و جذب سرمایه گذار استفاده می شود که شامل پلان ها و نقشه ساختمان است و دسته دوم کاتالوگ و بروشور هایی هستند که پس از پایان پروژه طراحی می شوند و شامل تصاویری از محیط بیرونی و داخلی ساختمانی است که برای فروش و یا اجاره ارائه می شود.

پروژه های ساختمانی بنا به حجم و متراژ اجرا ، می توانند کاتالوگ های تبلیغاتی متفاوتی داشته باشند که هرکدام یک بخش خاص را تشریح نماید و در عین حال که اطلاعات کاملی را به مخاطب منتقل کند ولی حجم هر کدام از کاتالوگ ها نامناسب و بیش از حد معمول نباشد.

سایر مطالب و نمونه های مرتبط :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *