طراحی کاتالوگ مبلمان خانگی و اداری

چاپ و طراحی کاتالوگ مبلمان و صندلی یک رکن اساسی در تبلیغات و بازاریابی محصولات تولیدی و وارداتی مبلمان محسوب می شود. شرکت هایی که در زمینه ساخت و تولید مبلمان خانگی و اداری فعالیت دارند باید کاتالوگ و بروشور های حرفه ای و جذابی را که شامل اطلاعات هر محصول با ذکر دقیق ابعاد و جنس مواد اولیه به کار رفته در هر مبل و صندلی را به مشتریان خود ارائه دهند. طبق روال تمام صنایع و کسب و کارهایی که رقابت شدیدی میان آنها وجود دارد ، شرکت و برندی موفق خواهد بود که از تمام توان خود در به کارگیری ابزار تبلیغات استفاده نماید. جذابیت کاتالوگ مبلمان یک عامل مهم در جلب توجه مخاطبان و پیشی گرفتن از سایر رقباست که باید توسط طراحان ایده پرداز و متخصص انجام شود.

برای طراحی کاتالوگ مبلمان چه در دسته اداری و چه خانگی حتما باید از تکنیک های عکاسی صنعتی استفاده کرد تا تصویری واضح و زیبا به مخاطب ارائه شود. هرچند جهت تعدیل هزینه ها اگر تصاویر آماده ای از محصولات نیز موجود باشد با فرآیند های گرافیکی می توان آن را بهبود بخشید اما طبیعتا تصاویر بدست آمده از عکاسی ارزش و جلوه بیشتری دارند.

سپیدگرافیک

نمونه طراحی کاتالوگ مبلمان و صندلی

در صنعت مبلمان نمونه کاتالوگ های متمایز را هر ساله شرکت های مطرح و برند در دنیا ارائه می دهند. که این امر به دو علت اتفاق می افتد. اول به خاطر تولیدات جدید و متنوع مبلمان و صندلی و در ثانی برای بروزرسانی نمونه طراحی کاتالوگ مبلمان قدیمی. کم تر دیده شده که شرکت های بزرگ مبلمان یک کاتالوگ یا بروشور را در دوره ای طولانی تجدید چاپ کنند. آنها بیشتر تمایل دارند به روز باشند و همانطور که این صنعت یکی از شاخه های مد و دکوراسیون می باشد ، شرکت های تولیدی نیز علاقه به  نوآوری و به روز بودن دارند.

در ایران نیز نمونه های جالبی از کاتالوگ شرکت های مطرح وجود دارد. شرکت هایی مانند مبلیران و نیلپر همواره تلاش می کنند که طراحی تبلیغات خود را کاملا بروز و خاص انجام دهند. همزمان شرکت های وارد کننده مبل و میز و صندلی نیز به علت اینکه موظفند کاتالوگ هایی با استاندارد های مدنظر شرکت تولید کننده ارائه دهند تمایل زیادی به باکیفیت بودن آن دارند.

جهت مشاهده نمونه کاتالوگ های ارائه شده توسط ما می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

بهترین سبک برای کاتالوگ مبلمان

با قاطعیت می توان گفت که بهترین سبک برای کاتالوگ های مبلمان و صندلی ، سبک ژورنالی است. یعنی صفحات کاتالوگ به گونه ای طراحی شوند که در هرکدام یک مدل خاص از مبل ها قرار بگیرد. بعضا به علت استفاده از تصاویر بزرگ می توان دو صفحه پشت سر هم را برای یک مدل محصول اختصاص داد. در این وضعیت سطح بیشتری از صفحه جهت معرفی محصول ، قیمت ، معرفی نحوه ساخت و تست های انجام شده روی مبل ، استفاده از تصاویر عکاسی شده از چند جهت مختلف ، توضیحات گارانتی و بسیاری موارد در اختیار طراح قرار می گیرد.

در نهایت پس از طراحی ، پیشنهاد می شود بهترین و ضخیم ترین نوع کاغذ برای فرآیند چاپ انتخاب شود تا کاتالوگ ماندگاری بیشتری داشته باشد.

معمولا کاتالوک مبلمان توسط شرکت سازنده تهیه می شود و به نمایندگی ها در سطح شهر یا کشور توزیع می گردد و آنان مستقیما به مخاطبان ارائه می دهند.

نمونه های قابل ارائه به سایر صنایع و کسب و کار ها:

طراحی کاتالوگ شرکت معماری

طراحی کاتالوگ موسسه آموزشی

طراحی کاتالوگ تولیدی پوشاک

طراحی کاتالوگ صنایع غذایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *