چه مطالبی باید در کاتالوگ درج شود؟

در این مقاله برای افزایش اثر بخشی تبلیغات شما توضیح می دهیم که چه مطالبی باید در کاتالوگ درج شود؟

برای اینکه یک کاتالوگ خوب را در اختیار مشتریان خود قرار دهید که هم از نظر زیبایی و هم از جنبه رعایت اصول تبلیغات بازاریابی هدفمند باشد باید علاوه بر تصاویر مناسب مطالب مهم را در آن بگنجانید.

فاکتور های اصلی کاتالوگ

معمولا یک کاتالوگ استاندارد از هشت صفحه تشکیل شده که دو صفحه را جلد و پشت جلد تشکیل می دهند و معمولا نمی توان مطالب زیادی را بر روی آنها درج کرد ولی در صفحات داخلی باید کاملا حرفه ای اقدام کنید تا تمام مطالب مهم و مد نظر شما که نیاز است مشتریان از آن مطلع باشند نگارش شود.

اگر تعداد محصولات و یا خدماتی که در کاتالوگ معرفی می شوند بیشتر باشد نیاز است که از صفحات بیشتری استفاده شود. افزایش تعداد صفحات کاتالوگ های استاندار به صورتی 4 صفحه ای انجام می شود. هشت ، دوازده ، شانزده و …

در کاتالوگ دو فاکتور اصلی هستند که بیش از بقیه موارد اهمیت دارند ، یکی تصاویر با کیفیت است که در مقاله زیر آن را دقیقا توضیح داده ایم

مقاله پیشنهادی جهت افزایش اطلاعات شما : اهمیت عکاسی در کاتالوگ

فاکتور دوم مورد بحث همین مطلب است که توجه به درج مطالبی مهم در کاتالوگ می باشد و در ادامه تمام موارد مهم را برای شما تشریح می نماییم.

درج مطالبی مرتبط با معرفی شرکت و برند شما در کاتالوگ

وقتی که یک فرد کاتالوگ شما را در دست می گیرد باید همان ابتدا متوجه شود که مربوط به شرکت یا برند ی می باشد. به همین منظور حتما باید نام برند و شرکت شما در تمام صفحات و حداقل در جلد و پشت جلد یا در پس زمینه مطالب درج شود.

همچنین شما باید یک صفحه را به معرفی برند خود مثلا سال تاسیس ، زمینه فعالیت و اهدف شرکت را نگارش نمایید.

درج فهرست مطالبی که در کاتالوگ آمده

بسیاری از شرکت ها این مورد را رعایت نمی کنند اما باید بدانید که کاتالوگ هایی که دارای فهرست مطالب هستند از مقبولیت بیشتری نزد مشتریان برخوردارند.

درج فهرست مطالبی که در کاتالوگ امده به خواننده کمک می کند که سریعتر به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کند و همنطور موجب نظم و انسجام محتوای آن می شود.

عناوین هر صفحه

طبیعتا شما در هر صفحه به یک مطلب خاص اشاره می کنید پس حتما باید عناوین هر صفحه به صورت اختصاصی و ممتناسب با مطالبی که در همان صفحه کاتالوگ نوشته شده است درج شود. عناوین را با فونت بزرگتر از محتوا قید نمایید و سعی کنید که تعداد کاراکتر های عنوان از 70 بیشتر نشود.

توضیحات هر محصول به صورت کامل

در صورتی که کاتالوگ چند محصولی را ارائه می کنید حتما برای هرکدام از محصولات و یا خدمات  توضیحات کامل را مطابق موارد زیر بنویسید.

درج مطالبی در زمینه مزیت و نقاط قوت محصولات در کاتالوگ

برای هر محصول نقاط قوت و مزیت های خرید و سفارش آن را درج نمایید تا مخاطب شما به صورت غیر مستقیم به خریداری آن ترغیب شود.

فرآیند ساخت و تولید

برای هر کالا نحوه ساخت ، مواد اولیه و فرآیند تولید را بیان کنید. امروزه ثابت شده که هرچقدر که اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار دهید و در رفع ابهامات و سوالات ذهنی آنها حرکت کنید شانس بیشتری برای جذب مخاطبان بیشتر دارید.

مقایسه محصولات

سعس کنید در یکی از صفحات محصولات معرفی شده را با هم مقایسه کنید ، از نظر قیمت ، کیفیت ، ابعاد و موارد مهم دیگر.

مقایسه موجب می شود مشتریان راحت تر و متناسب با شرایطی که مدنظر آنهاست تصمیم گیری کنند.

توضیح کاربرد های هر محصول

یکی از فاکتور هایی که باعث می شود شما به صورت غیر مستقیم برای خدمات خود و یا محصولات تولیدی بازاریابی کنید ، بیان و توضیح کاربرد ها می باشد. با این روش شما به مخاطبین ایده استفاده و بهره گیری از امکاناتی که به وی ارائه می نمایید را می دهید.

نحوه سفارش و خرید

حتما باید مطالبی مانند نحوه سفارش ، اطلاعات تماس ، نحوه خرید ، روش های ارسال محصول و یا ارائه خدمت باید در کاتالوگ برای هر بخش به صورت واضح درج شود.

از نوشتن مطالب حاشیه ای خودداری کنید

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که از ذکر مطالب حاشیه ای بپرهیزید و سعی کنید از تمام فضایی که در اختیار دارید به بهترین نحو در جهت اطلاع رسانی هدفمند استفاده کنید. همچنین باید میان درج تصاویر و مطالبی که در کاتالوگ آورده می شوند یک تناسب همراه با جذابیت  را ایجاد نمایید.

در صورتی که تمایل دارید شرکت سپیدگرافیک شما را در زمینه های تبلیغاتی پشتیبانی نماید لینک مقابل را مشاهده نمایید : ثبت سفارش طراحی

چه مطالبی باید در کاتالوگ درج شود؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *