طراحی کاتالوگ صنایع غذایی

با شدت گرفتن رقابت میان شرکت های تولید و عرضه مواد و صنایع غذایی ، نیاز به بازاریابی و تبلیغات بیش از پیش احساس می شود از این روی طراحی کاتالوگ صنایع غذایی برای نمونه شرکت هایی که در این حوزه فعال هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا کاتالوگ های شرکت های صنایع غذایی یا به صورت عام به مردم برای اشنایی با تولیدات و محصولات ارائه می شوند و یا به صورت خاص برای ارائه به شرکت های طرف قرارداد و فروشگاه های زنجیره ای تهیه و توزیع می گردد. در هر حال سبک طراحی و طرح حرفه ای در زیبایی و اثربخشی آنها تاثیر مستقیمی دارد.

معمولا اگر یک کارخانه مجموعه ای از محصولات را تولید و ارائه نماید از یک سبک کاتالوگ و در صورتی که تولید بر یک نوع محصول خاص متمرکز باشد از سبک و روش دیگری از کاتالوگ های صنایع غذایی استفاده می شود. قابل ذکر است که در هر سبکی حتما باید کیفیت و وضوج تصاویر به بالاترین حد ممکن و بر اساس استاندارد های گرافیکی باشد که این امر توسط عکاسی صنعتی به بهترین نحو قابل دستیابی است.

جهت ارتباط  با ما می توانید با شماره 44466615 تماس حاصل نمایید

برای مشاهده نمونه کار های بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

چرا طراحی کاتالوگ صنایع غذایی اهمیت دارد؟

در هر صنعتی ارائه مطلوب تبلیغات و بهره گیری از ابزارهای بازاریابی با تمام قوا اهمیت دارد. صنایع غذایی به عنوان یکی از شاخص ترین صنایع کشور که نقش مهمی را در صادرات برون مرزی نیز دارد ، توجه بیشتری را در این زمینه می طلبد. طراحی کاتالوگ صنایع غذایی به عنوان یک از ابزارهای مهم تبلیغات و بازاریابی ، اهمیت بسیاری دارد. زیرا غالبا بیشتر حجم جذب مخاطب از این طریق انجام می شود ، چه برای تولید کننده و چه برای عمده توزیع کنندگان زنجیره فروش.

همچنین به علت دسترسی راحت تر افراد به بروشور و کاتالوگ نسبت به سایر ابزار تبلیغاتی ، استفاده از آن در حال افزایش می باشد. یکی دیکر از اهمیت هایی که می توان قائل شد قابلیت ذکر جزئیات ، قیمت و نحوه تولید محصول است که در صفحات اختصاصی هر محصول گنجانده می شود و در یک کتابچه با ابعاد مناسب در اختیار مخاطب قرار می گیرد.

نمونه ها و انواع  کاتالوگ صنایع غذایی

در ادامه برخی از نمونه طراحی هایی که توسط شرکت سپیدگرافیک اجرا شده را مشاهده می نمایید. انواع کاتالوگ صنایع غذایی را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد. دسته ای که تولید کننده در اختیار مخاب خود قرار می دهد که شامل افراد ، مشتریان ، توزیع کنندگان و فروشگاه های زنجیره ای است ، دسته دوم کاتالوگ هایی که توزیع کننده های اصلی در اختیار زیرشاخه ها و یا فروشگاه های مواد غذایی قرار می دهند و در نهایت دسته سوم فروشگاه های زنجیره ای هستند که به صورت مستقیم با مشتری در تعامل هستند که برای تبلیغات خود به کاتالوگ هایی متفاوت از دو دسته بالا نیاز دارند.

کارخانجات تولید صنایع غذایی

نمونه ای از کاتالوگ ها که برای کارخانجات تولید صنایع غذایی استفاده می شود معمولا بر اساس تعداد و نوع محصولات طراحی می شوند و معمولا تعداد صفحات بیشتری دارند. بسته به اینکه کاتالوگ به چه جامعه هدفی ارائه می شود ابعاد A4 یا A5  برای آن در نظر گرفته می شود. تمرکز اصلی محتوا و تصاویر در هر صفحه بر روی یک محصول خاص است و توضیحات تخصصی در ارتباط با حجم تولید و نحوه همکاری با توزیع کنندگان نیز درج می شود.

طراحی کاتالوگ کارخانجات صنایع غذایی

نمونه کاتالوگ صنایع غذایی

کاتالوگ توزیع کنندگان صنایع غذایی

نمونه دیگری از طراحی کاتالوگ های صنایع غذایی توسط توزیع کنندگان به مخاطبانشان ارائه می شود. در این نوع از کاتالوگ یا بروشور ها حجم بیشتری در محصولات در یک صفحه گنجانده می شود و تمرکز اصلی بر روی قیمت هر محصول به صورت تکی و یا قیمت فروش عمده با اعمال تخفیف می باشد. شرکت های توزیع به واسطه اینکه به صورت حضوری و بوسیله ارسال ویزیتور و بازاریاب اقدام می کنند نیاز دارند کاتالوگ هایی جذاب و کامل داشته باشند.

نمونه برای شرکت های توزیع کننده

فروشگاه های زنجیره ای

در نهایت دسته سوم فروشگاه های زنجیره ای هستند که نیاز به کاتالوگ هایی برای معرفی محصولات و صنایع غذایی به عموم مردم و مصرف کنندگان دارند. انواع بسیاری از این دسته کاتالوگ ها را مشاهده کرده اید و روزانه تعداد مختلفی از آنها در اختیار شما قرار می گیرند اما آنهایی نظر شما را جلب می کنند که باکیفیت بالاتر و تصاویر جذاب و گرافیک حرفه ای طراحی و به شما ارائه می شوند.

نمونه ای از طراحی کاتالوگ صنایع غذایی برای فروشگاه زنجیره ای

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *