طراحی کاتالوگ موسسه آموزشی

یکی از زمینه های پرکاربرد طراحی کاتالوگ در ارتباط با تبلیغات و بازاریابی موسسات آموزشی می باشد. یک موسسه آموزشی با توجه به نوع خدمات و آموزش هایی که ارائه می دهد و همچنین طیف سنی مخاطبانی که دارد نیاز به طرح هایی متناسب دارد تا ضمن اینکه اطلاعات و پیام های تبلیغاتی خود را به خوبی ارائه نماید ، مطالبی متناسب با ذهنیت و درک مخاطب را منتشر کند.

باتوجه به اینکه آموزش یک شاخه کاملا تخصصی است و مخاطب خاص خود را دارد پس طراحی کاتالوگ یک موسسه آموزشی نیز باید علاوه بر المان های خود موسسه مانند لوگو ، رنگ سازمانی و سایر موارد ، از روانشناسی رنگ متناسب با موسسات آموزشی و سبک طراحی ویژه ، همچنین نوع صفحه آرایی جذابی را شامل شود.

در ادامه برخی از مهم ترین مطالب در ارتباط با کاتالوگ موسسات آموزشی را تشریح خواهیم کرد و چند نمونه کار را ارائه خواهیم داد.

مهم ترین ویژگی های طراحی کاتالوگ موسسه آموزشی

در هر صنعتی که فعالیت می کنید خیلی خوب می دانید که با صنایع دیگر تفاوت های بسیاری دارید که از اساس کسب و کار شما را متمایز خواهد کرد. نوع خدمات ، نوع مخاطبان ، روش های تبلیغات و بازاریابی ، ایده های تبلیغاتی ، نحوه ارتباط با مشتری در هر صنفی با سایر اصناف متفاوت است.

در زمینه طراحی کاتالوگ نیز همینطور است و یک موسسه آموزشی باید با رعایت اصول و ویژگی هایی که خاص صنعت خود است کاتالوگ و بروشور های مدنظر را گرداوری و چاپ نماید. علاوه بر فاکتور های مشترکی که میان تمام انواع کاتالوگ ها وجود دارد برخی از ویژگی ها در کاتالوگ موسسات آموزشی برجستگی بیشتری دارد.

اهمیت تصاویر کاتالوگ موسسه آموزشی

مطابق معمول از اهمیت تصاویر در کاتالوگ شروع می کنیم. اما برای موسسه آموزشی که قصد دارد یک مخاطب را به مشتری خود تبدیل کند این فاکتور اهمیت بیشتری دارد. یکی از مهم ترین مواردی که در کاتالوگ موسسات آموزشی باید رعایت شود استفاده از تصاویر باکیفیت مرتبط با محیط آموزشی ، سیستم های سخت افزاری و امکاناتی که در اختیار دانشجو یا دانش آموز قرار می گیرد ، تصاویری از اساتید در کنار معرفی تخصص های آنان و همچنین تصاویر کتب و فایل های آموزشی که موسسه در اختیار مخاطب قرار می دهد ، می باشد.

در مقاله روبرو این موضوع را دقیقا توضیح داده ایم که جهت مطالعه پیشنهاد می شود:  اهمیت عکاسی در کاتالوگ صنعتی

سبک طراحی

پیش تر دو نوع سبک اصلی طراحی کاتالوگ را توضیح داده ایم که برای موسسه آموزشی نیز این دو سبک به نظر جذاب تر از بقیه به حساب می آیند. سبک ژورنالی و سبک صفحه آرایی. اگر آموزش های موسسه در یک راستا و زمینه خاص باشند طبق تجربه ما سبک صفحه آرایی مناسب تر است ، مثلا برای یک موسسه آموزشی که دوره های مدیریت کارآفرینی را برگزار می کند ، معمولا صفحات کاتالوگ در یک طرح خاص هستند ولی از نظر سرفصل و محتوا با هم تفاوت دارند. اما برای موسسه ای که در چندین زمینه آموزش های تخصصی را ارائه می کند ، مانند موسسات آموزش نرم افزار که چندین نرم افزار متفاوت را آموزش می دهند ، سبک ژورنالی مناسب تر است. در این حالت کاتالوگ به گونه ای تنظیم می شود که هر صفحه شکل و شمایلی متفاوت دارد.

بیشتر بدانید و نمونه های مشابه را مشاهده نمایید : کاتالوگ به سبک ژورنالی

محتوای تخصصی

اگر مدیر یا مالک موسسه ای آموزشی و پژوهشی باشید به خوبی می دانید که مخاطب شما نیاز به کسب اطلاعات تخصصی دارد به همین منظور کاتالوگ موسسه باید از محتوای کاملا علمی و تخصصی برخوردارد باشد. به فرض قصد دارید یک کاتالوگ از مجموعه ای از نرم افزارهایی که آموزش می دهید ارائه نمایید ، ضمن اینکه درج توضیحات کاملی از جرئیات هر نرم افزار ضروری است ، کاربرد های آن ها ، سرفصل های آموزشی ، مدت زمان دوره ، روز های برگزاری کلاس و نحوه نصب و فعال سازی هر نرم افزار نیز باید در محتوا گنجانده شود.

چند نمونه کاتالوگ موسسه آموزشی

سه نمونه کاتالوگ مربوط به موسسات آموزشی را برای مشاهده تفاوت های آنها قرار داده ایم. این سه کاتالوگ توسط مجموعه تبلیغاتی سپیدگرافیک طراحی شده که برای سه موسسه آموزشی زبان انگلیسی ، آموزش های بهداشت روانی کودکان و نوجوانان می باشد.

سعی شده در طراحی از رنگ های روشن و شاد استفاده شود تا مخاطب در حین مطالعه لذت بیشتری از تصاویر و رنگ ها ببرد. محتوای داخلی هرکدام متناسب با مخاطب و براساس اهداف تبلیغاتی تدوین شده اند که ما نیز سعی کرده ایم در تولید محتوا علاوه بر طراحی گرافیکی به کارفرما کمک نماییم. جهت مشاهده نمونه های بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

نمونه ای از طراحی کاتالوگ برای موسسه آموزشی طراحی کاتالوگ ویژه موسسات آموزشی نمونه کاتالوگ موسسه آموزش زبان english art

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *