طراحی کاتالوگ تولیدی پوشاک

در این مطلب سبک ها ، اهمیت و نحوه طراحی کاتالوگ تولیدی های پوشاک را تشریح خواهیم کرد که مطالعه آن به صاحبین کسب و کارهای مرتبط پیشنهاد می گردد. صنعت پوشاک و تولید لباس و پارچه در دیرباز در ایران و دنیا علاقه مندان زیادی داشته است و افراد و شرکت های فراوانی در این زمینه فعال بوده و هستند. در کل صنعت مد در دنیا طرفداران بیشماری دارد. علاوه بر کیفیت در تولید و نوآوری در طرح های پوشاک و لباس یکی از مهم ترین عوامل موفقیت ، تبلیغات و بازاریابی حرفه ای می باشد که یکی از ابزار این فرآیند استفاده از طراحی کاتالوگ ، ژورنال و بروشور های تخصصی پوشاک می باشد که برپایه تخصص طراحی گرافیکی مد و فشن استوار است.

جهت مشاهده نمونه کارهای ما از آیکون های منوی سمت راست اقدام نمایید

طراحی ژورنال پوشاک

از کاتالوگ پوشاک و لباس معمولا به اسم ژورنال یاد می شود. طراحی ژورنال عبارت مورد استفاده در صنعت و تولید پوشاک است که البته ژورنال یک سبک از طراحی کاتالوگ محسوب می شود. در این سبک از طراحی معمولا هر صفحه به یک محصول اختصاص داده می شود و صفحات طراحی کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند. تعداد صفحات ژورنال پوشاک باتوجه به تعداد و تنوع محصولات و تولیدات شرکت یا تولیدی مربوطه تعیین می شود و می تواند بین 10 تا یکصد صفحه را شامل شود.

ژورنال های بخش مهمی از طراحی گرافیکی مد را تشکیل می دهند و یکی از بازوهای تبلیغاتی در حوزه مد به شمار می روند.

مهم ترین نکات در طراحی کاتالوگ تولیدی پوشاک

اگر شما تولید کننده هر نوعی از البسه و پوشاک هستید برای کاتالوگ محصولات خود باید کاملا ریزبین و دقیق باشید و طراحی ژورنال یا کاتالوگ را به طراحان خبره بسپارید. اما مهم ترین نکات در کاتالوگ تولیدی های پوشاک چه مواردی هستند؟ چگونه می توان تاثیرپذیری مخاطب را افزایش داد؟ چه المان هایی در کاتالوگ پوشاک باید برجسته تر باشد تا مخاطب منجر به قصد خرید مخاطب شود؟ در ادامه اصلی ترین نکات و نحوه دستیابی به بالاترین کیفیت برای ژورنال ها را توضیح خواهیم داد.

ابعاد کاتالوگ تولیدی پوشاک

در ژورنال و کاتالوگ تولیدی های پوشاک ابعاد و سایز نقش پررنگی دارد. معمولا ابعاد a4  توسط بسیاری از طراحان برای این کار انتخاب می شود و علت آن قرار گرفتن محصولات به صورت تمام قد و در ابعاد مناسب می باشد. البته برای تولیداتی مثل جوراب که سایز کوچکتری ندارند می توان از ابعاد a5 نیز استفاده نمود.

تصاویر باکیفیت از مدل های پوشاک

یکی از پیش نیاز های طراحی کاتالوگ پوشاک ، عکاسی صنعتی است و باید تصاویر باکیفیت و با وضوح بالایی از تولیدات شما تهیه شود. معمولا به این دلیل که اکثر تولیدی های پوشاک محصولات خود را به صورت عمده به توزیع کننده ارائه می دهند فرصتی برای مشاهده نمونه تولیدات به صورت حضوری وجود ندارد و با یک کاتالوگ باکیفیت که تصاویر جذابی دارد می توان مشتری  را متقاعد به خرید نمود.

جهت مطالعه بیشر پیشنهاد می شود : اهمیت عکاسی در کاتالوگ صنعتی

درج نمونه پارچه در طراحی کاتالوگ پوشاک

یکی دیگر ار ایده هایی که در کاتالوگ پوشاک و البسه می توان به کار برد استفاده از برشی کوچک از پارچه یا نخ مورد استفاده در محصول است. معمولا در ژورنال های حرفه ای یک بخش از صفحه به این کار اختصاص داده می شود و هیچ گونه هزینه اضافی در طراحی و چاپ نخواهد داشت ، تنها پس از چاپ و طراحی نهایی یک برش کوچک از پارچه در صفحات کاتالوگ پوشاک قرار داده می شود.

مطالب مرتبط:

طراحی کاتالوگ شرکت معماری

طراحی کاتالوگ موسسه آموزشی

طراحی کاتالوگ صنایع غذایی

طراحی ژورنال

طراحی گرافیکی مد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *